Будемо пам'ятати

Автор: Max от 11-06-2014, 01:01, переглянено: 1153

0

Володько Ванда Федорівна 16.12. 1935 р. народження, заслужена артистка України, доцент кафедри хореографії, Ветеран праці, Дитина війни, Член Національної спілки театральних діячів України (1956 р.), член Всеукраїнської Хореографічної Спілки (2002 р.). У 1954 р. закінчила Хороеграфічне училище Державного Ордену Леніна Академічного Большого Театру Союзу РСР, за спеціальністю хореографія, де їй було присвоєно кваліфікацію артистки балету.

У 2001 р. вона закінчила повний курс Державної Академії Керівних Кадрів Культури і Мистецтв, місто Київ, за спеціальністю "Хореографія”, де за рішенням Державної екзаменаційної комісії їй присвоєно кваліфікацію спеціаліста, балетмейстер- педагог, викладач фахових дисциплін. 2005 року рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України присвоєно вчене звання доцента.

З 1954 по 1975 рр. Володько В.Ф. працювала солісткою балету театру опери та балету ім. Т.Г.Шевченка (Національна опера України).

У репертуарі Національної опери Володько В.Ф. виконувала сольні характерні та класичні партії:

1.М.Равель. Балет "Болеро." Чорна дама (хореографія А.Шекери).

2.С.Прокоф'єв. Балет "Ромео і Джульєта". Леді Капулетті (хореографія А.Шекери).

3.Л.Деліб. Балет "Копелія." Чардаш (хореографія С.Сергієва).

4.П.Чайковський. Балет "Лебедине озеро" (хореографія М.Петіпа і Л.Іванова, Ф.Лопухова):

Великі лебеді;

Іспанський танець;

Угорський танець;

Мазурка

5.Б.Асафьєв. Балет "Бахчисарайський фонтан". Мазурка (хореографія В.Вронського).

6.А.Крейн. Балет "Лауренсія". Танець з кастаньєтами (хореографія В.Чабукіані).

7.Л.Мінкус. Балет "Дон Кіхот". Мерседес. "3 іспанки". (хореографія С.Сергеєва).

8.В.Желобинський. Балет "Дон Кіхот". Циганський танець (хореографія С.Сергеєва).

9.А.Глазунов. Балет "Раймонда". Великий іспанський танець "Панадерос" (хореографія А.Шекери).

10.Л.Деліб. Опера "Лакме". Індуський танець (хореографія С.Сергеєва).

11.М.Глінка. Опера "Руслан і Людмила". Грузинський танець (хореографія А.Андрієва).

12.З.Паліашвілі. Опера "Абесалом і Етері". Грузинський танець (хореографія В.Чабукіані).

13.Дж. Верді. Опера "Травіата”. Іспанський танець(хореографія С.Сергеєва).

14.Ж. Бізе. Опера "Кармен”. Іспанський танець (хореографія С.Сергеєва).

Усі партії В.Ф.Володько виконувала на високому професійному і художньому рівні.

Під час роботи у Національній опері Володько В.Ф. з іншими кращими артистами балету неодноразово виїжджала на гастролі за кордон: в Італію, Японію, Єгипет, Болгарію. Румунію, Угорщину та інші.

У 1955-1956 рр. В.Ф.Володько брала участь у республіканському огляді творчої молоді. За активну участь і досягнуті успіхи нагороджена почесною грамотою ЦК ЛКСМ України.

1978 р. працювала педагогом репетитором м. Анкара (Турція) театр опери і балету.

1985-1987 – педагог-репетитор театру опери і балету м. Гданськ (Польща)

 

В.Ф.Володько по закінченню роботи в Національній опері в 1975 р. було запрошено на постійну роботу в Київське державне хореографічне училище (за сумісництвом з 1973 р) на посаду педагога народно-сценічного танцю, викладача-методиста, де вона працювала до 1996 р.

Сьогодні в Національній опері працюють молоді талановиті танцівники-артисти та солісти балету, які вчилися у Ванди Федорівни Володько. Це справжнє сузір'я: Народні артисти України О.Філіп’єва, В.Пісарев, І. Дорофеєва, Н. Т. Білецька, Г.Вантух, Заслужені артисти України Д. Клявін, Набухіро Террада, Г. Жало, В.Шаповал, Т. Андреєва, В. Борісов, М. Білоцерковський, О. Горбач, Т. Деркач, А. Кучерук, А. Рубіна, М. Міхеєв, С. Черноусова, М. Дорошенко, А. Демещук, Т. Жемська, М. Карпенко, В. Карпенко, Д. Турчак, І. Острінський, А. Тележенко та інші.

За час роботи в КДХУ - з 1975 по 1996 рр.- підготувала до Державних іспитів та випускних концертів 300 артистів балету, що склало 15 випусків учнів КДХУ. Володько В.Ф. – вихователь професіоналів високого класу, які є гордістю і окрасою сучасного хореографічного мистецтва. Серед них:

– лауреати Міжнародних конкурсів Ірина Дворовенко, Олена Філіп'єва, Вадим Писарєв, Максим Білоцерківський та інші;

У 1985 р. з групою балетмейстерів Міністерства Культури УРСР брала участь у роботі з підготовки церемонії відкриття та закриття ХІІ Всесвітнього фестивалю молоді та студентів у Москві, за що нагороджена дипломом.

Наказом Міністерства культури УРСР № 837-к від 12.12.1990 р. В.Ф.Володько було присвоєно звання "Педагог-методист".

Протягом роботи в КДХУ В.Ф.Володько була репетитором спектаклю "Копелія" (муз. Л.Деліба, хореографія О.Виноградова), який був у репертуарі Національної Опери, а також підготувала великий концертний репертуар для дипломних робіт випускників:

1.Ф.Ліст. Друга рапсодія. Хореографія Л.Іванова.

2.Ю.Касаткін "Карпати". Хореографія Г.Майорова.

3.С.Покоф'єв "Солдат і смерть". Хореографія Єсаулова.

4.П.Чайковський. Іспанський танець із балету "Лебедине озеро". Хореографія М.Петіпа і Л.Іванова.

5.А.Глазунов. Великий іспанський танець із балету "Раймонда" Хореографія А.Шекери.

6.Л.Мінкус. "Болеро" із балету "Дон Кіхот" Хореографія А.Горського.

7.Л.Мінкус. Індуський танець із балету "Баядерка". Хореографія М.Петіпа.

8.В.Желобинський. Циганський танець із балету "Дон Кіхот". Хореографія А.Голейзовського.

9.Музика народна. "Маленькі іспанці". Хореографія Л.Якобсона.

10.А.Хачатурян. Етруський танець із балету "Спартак". Хореографія А.Шекери.

11.Б.Асафьєв. Танець Басків із балету "Полум'я Парижа". Хореографія В.Вайнонена.

12.Співаковський. "Скрипка". Хореографія А. Рубіної.

13.П.Сарасате. "Циганські наспіви". Хореографія Д.Клявіна.

14.Ф.Шопен. "Вогненна Айсєдора". Хореографія Хосе Лимона.

15.А. Крейн. Танець з кастаньєтами із балету "Лауренсія". Хореографія В.Чабукіані.

16.К.Потапов. "Чардаш". Пост. В.Володько.

 

Володько В.Ф. неодноразово брала участь у Всесоюзних семінарах, фестивалях із показом класів:

1975 р. – Вороніж

1977 р. – Київ

1981 р. – Рига

1991 – Перм

1992 – Єреван

 

 

У 1995 р. Володько В.Ф. підготувала семінар для педагогів хореографічних шкіл на тему "Вивчення руху pas gala в польському танці "Мазурка" з поступовим ускладненням", розраховане на засвоєння протягом чотирьох років.

Володько В.Ф. протягом багатьох років була постійним членом журі в оглядах хореографічних шкіл Києва.

З 1988 року по 2006р. Володько В.Ф. працювала викладачем народно-сценічного танцю в студії з підготовки акторських кадрів при Національному заслуженому академічному ансамблі танцю України імені Павла Вірського. За цей час вона підготувала вісім державних випускних іспитів (близько 400 артистів ансамблю), які засвідчили високу виконавську майстерність її учнів.

 

1970-1971 рр. Володько В.Ф. працювала у Київському Державному інституті культури ім. О.Є. Корнійчука педагогом народно-сценічного танцю була засновником першої кафедри хореографії.

З 1986 по 1998 рр. працювала викладачем в інституті підвищення кваліфікації працівників культури – нині НАКККіМ де працює по сьогоднішній день на кафедрі хореографії

Володько В.Ф. систематично проводить відкриті лекції та практичні заняття з наступним їх обговоренням на кафедрі які знайшли схвальні відгуки колег і керівництва.

Теми лекцій:

1) «Характеристика сучасних сценічних форм народного танцю»

2) «Методика викладання народно-сценічного танцю» та ін.

3) На високому кваліфікаційному рівні проведено в НПУ імені М.П. Драгоманова показову відкриту лекцію за темою:

«Розвиток техніки виконання вправ біля станка і методика викладання народно-сценічного танцю в еволюції і послідовному їх ускладненні з І по IV курс у системі вищої освіти»

4) В.Ф. Володько виступила на Всеукраїнському науково-методичному семінарі, майстер-клас «Збереження та розвиток народно-сценічного танцю регіонів України» (листопад 2005 р.) м. Кіровоград. З доповіддю та відеопоказом касет лекцій уроків з І по IV курс у системі вищої освіти» (освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра)

5) Стан народної хореографії в Україні 2012 р. та перспективи її розвитку 28 квітня 2012 р.

Тема доповіді: «Актуальні проблеми і тенденції розвитку народної хореографії: народно-сценічний танець, його витоки та шляхи до оновлення і піднесення задля розвитку на сучасному етапі».

6) Прийняла участь у програмі учбово-семінарських занять з предмету народно-сценічний танець для викладачів народної хореографії (підвищення кваліфікації) місто Ужгород 2009 р.

Теми:

1. «Розвиток техніки виконання вправ біля станка і методика викладання народно-сценічного танцю в еволюції і послідовному їх ускладненні.»

2. «Розподіл елементів рухів за групами з урахуванням їхнього значення у розвиненні м’язові-суглобного апарату.»

3. Перегляд учбового матеріалу (DVD, VCR)

4. Майстер-клас

7) Іспанський класичний танець «Фламенко» (Flamenco)

«Мистецтво фламенко – народний танець і співи найпівденнішої провінції Іспанії Андалусії – цікаве явище фольклору» (23 грудня 2011 р.)

8) Участь у профорієнтаційній роботі: Проведення та вивчення 4-х екзаменаційних уроків (exercice біля станка) в 6-х, 8-х класах (хлопців

та дівчат) у хореографічній школі при Національному заслуженому академічному ансамблі танцю ім. П. Вірського. (січень, лютий 2012).

Конкурси:

1) Вперше в програму класичного конкурсу артистів балету Юрія Григоровича «Молодой балет мира» (Росія, Сочі жовтень 2010р.) було включено обов’язкове виконання характерного номеру (танцю) Володько В.Ф. прийняла участь в підготовці студентів Київського державного хореографічного училища, які отримали звання лауреатів: Чебикіна Катерина – ІІІ премія, бронзова медаль, дипломанти: Олефіренко Дар’я, Шевченко Анастасія.

2) «Специфіка викладання народного танцю в дитячих закладах та установах». Практичний показ уроку з народно-сценічного танцю учнів 5-го класу дитячої хореографічної школи при Національному заслуженому ансамблі танцю України ім. П. Вірського на IV Всеукраїнському конкурсі-фестивалі (вересень 2010 р.)
Категорія: Інформація

Ви не зареєстровані на нашому сайті
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм логіном.
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі в даній статті.