Про студію

 

Офіційний сайт студії при ансамблі

Студія по підготовці акторських кадрів при Нацансамблі танцю України ім.П.Вірського (далі – Студія), створена Постановою Ради Міністрів України у 1961 році за ініціативою фундатора колективу Вірського Павла Павловича.

Вже тоді П.П.Вірський розумів, що без підготовки своїх власних кадрів творча і професійна робота в ансамблі неможлива, оскільки мистецтву народного танцю в тій мірі, в якій це потрібно саме цьому колективу, в Україні не вчать.

На жаль ситуація з підготовкою професійних кадрів поза ансамблем ім.П.Вірського не змінилася. Тому своїй великій популярності як у себе в державі, так і у світі, колектив зобов”язаний студії, що створив П.П.Вірський.

За 45 років діяльності, студією підготовлено понад 1400 професійних виконавців народного танцю. В даний час колектив ансамблю складається виключно з артистів, які закінчили хореографічну студію. Багато випускників студії різних років успішно працюють у професійних аматорських колективах України як у якості виконавців, так і керівників.

Про популярність і авторитет студії говорить і той факт, що при черговому наборі до неї, талановита молодь приїздить з усієї України, і на одне місце претендує сьогодні 4-5 осіб. Вже декілька років в студію намагаються потрапити українці з Америки та Канади, а також країн СНД.

Студія по підготовці акторських кадрів при Нацансамблі танцю України ім.П.Вірського є закладом у галузі освіти, що забезпечує виконання загальнодержавних функцій, видатки на які здійснюються з державного бюджету, що здійснює навчання і виховання громадян, підпорядкована Міністерству культури і туризму України.

Студія надає державні гарантії естетичного виховання через доступність до надбань вітчизняної і світової культури, для занять хореографічним мистецтвом, до вибору професії в галузі культури і мистецтва, здійснює свою діяльність за художньо-естетичним напрямком, який забезпечує розвиток творчих здібностей до хореографічного мистецтва.

Знаходиться у приміщенні ансамблю, користується матеріально-технічною базою ансамблю, яка включає навчальні класи, рухоме майно, музичні інструменти, тощо.

Основними завданнями студії є:

-задоволення духовних та естетичних потреб слухачів, вільний розвиток особистості, виховання поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу;

-естетичне виховання молоді – пріорітетний напрямок розвитку культури України;

-навчання молоді хореографічному мистецтву;

-створення умов для творчого, інтелектуального і духовного розвитку;

-задоволення потреб у професійному самовизначенні і творчій самореалізації;

-пошук і залучення до навчання здібної молоді, розвиток і підтримка її здібностей, талантів, обдарувань;

-підготовка кваліфікованих фахівців для професійних колективів України.

Директором Студії з 2015 року є Донець Олександр Миколайович.

Директор Студії здійснює поточне оперативне керівництво Студією, організовує проведення навчально-виховного процесу по підготовці кваліфікованих фахівців на рівні державних стандартів якості освіти та виконання завдань Студії, передбачених чинним законодавством України, Статутом студії та контрактом.

У своїй роботі студія керується навчальними планами, які затверджуються директором студії та погоджуються з Міністерством культури. 

 

Щоб ознайомитись з місцем, де навчаються майбутні артисти балету

НАТИСНІТЬ СЮДИ